BU MAKALEDE:

Çocuk kitapları bebeğinizin gelişiminin olmazsa olmazlarındandır. Kitaplarla birlikte çocuğunuzun da hayal dünyası gelişir, hayata daha rahat adapte olur ve birçok önemli davranışı kolayca kazanır. Özellikle yaşıtı olan çocukların hikayelerini, arkadaşlıklarını ve maceralarını dinlemek onun için mükemmel bir ilham kaynağı olacaktır.

Ece ile Efe serisi kitaplarında bu minik ikizler birlikte birçok yeniliği öğreniyor. Birlikte tatile gidiyor, piknik yapıyor, trene biniyor, hayvanat bahçesine gidiyor. Öğretmek istediğinizin bir çok temel davranış ise kitapların içinde geçmekte.

Dilerseniz çocuğunuza önce bu miniklerin keyifli hikayelerini okuyabilir sonra onunla birlikte deneyimleyerek ona her kitapta farklı bir öğreti kazandırabilirsiniz. Bu kitapları bir süre sonra aranızda bir görev-ödev ilişkisine dönüştürebilirsiniz. Önce Ece ve Efe’den kardan adam yapmayı öğrenmek sonra çıkardığı derslerle annesi ile kardan adam yapmaya gitmek onun için de öğretici ve keyifli olacaktır.

Üstelik kitapların çizimleri oldukça renkli ve dikkat çekici.

Eğitici zamanlarınızda kullanmak için doğru bir alternatif olabilir.

Keyifli okuma saatleri diliyoruz.


Benzer Makaleler

Dolapta Eskimesin Kardeşim Giysin!
AYIN RÖPORTAJI

Dolapta Eskimesin Kardeşim Giysin!

Ülkemizin çoğu mütevazi hayatlardan oluşuyor. Hayatın her geçen gün zorlaştığı günümüzde şehir hayatının yoğunluğu bazı şeyleri zorlaştırdı. Çoğumuz karşı komşusunu bile tanımıyor.